Elektrotechnika – koníčkem, zaměstnavatelé

Koníčkem

 • elektrotechnika
  od dětství se zajímám o elektrické obvody. Letoval jsem od svých 7 let =).

Zaměstnavatelé

protože mne práce s elektřinou baví, pracoval jsem v oboru elektrotechniky u těchto zaměstnavatelů

 • ATAS elektromotory Náchod a.s.
  Elektrotechnik. Prošel jsem si několika elektrotechnickými zaměstnání. Z počátku jsem pracoval na výrobní lince výroby elektromotorů. Od navíjení vinutí pro motory šicích strojů, vtahováním tohoto vinutí do statoru, izolací drážek statorů. Později jsem se stal seřizovačem na navijárně ve firmě ATAS elektromotory Náchod a.s.
 • SPŠ, SOŠ a SOU, Nové Město nad Metují
  Po té jsem pracoval několik let jako mistr odborného výcviku SPŠ, SOŠ a SOU, Nové Město nad Metují. Kde jsme mimo praxe v dílnách pracovali na domovních instalacích, zapojováním rozvaděčů, oprav elektroinstalací. Na dílnách pak opravy a převíjení elektromotorů různých typů, opravy různých domácích elektrospotřebičů, elektrická měření na různých spotřebičích či osobních vozidlech, školení – bezpečnost práce atd.
 • Hašpl a.s.
  Dále jsem pár roků pracoval na jednu směnu jako elektro údržbář strojů na výrobu hřebíků Hašpl a.s.. Ve výrobním procesu jsem opravoval automatické výrobní stroje, jako například:  vážení, balení spojovacího materiálu a pokud možno bytelně, aby to chvilku vydrželo =). V tomto náročném prostředí často odcházely pohony a jejich regulace frekvenčními měniči (skalární a vektorové řízení), pohony dopravníků, čidla naplnění, vážení a měření polotovarů, elektronika automatických bodových svářeček.
 • Kimberly-Clark, s.r.o. Jaroměř
  započal jsem pracovat na ranní směnu jako elektrikář ve výrobním závodě na výrobu dětských plen. Po necelém roce jsem nastoupil na směnný provoz se svým kolegou. Mezi hlavní náplň patřilo vyhledání a odstraňování závad za chodu nebo při poruše výrobní linky, znalost výrobního procesu, snímání, zpracovaní a vyhodnocení dat. Orientace v řídících a rozhodovacích systémech, bezpečnostních prvcích výrobní linky. Elektrických pohonů, a jejich napájecích systémů v rozvodně NN.

Zkušenosti a praxe s automatizací

 • Rockwell Software konkrétně RSLogix PLC (informační, vizualizační a řídící software)
 • moduly Allen-Bradley (automatizační komponenty a integrované řídicí systémy)
 • Rockwell Automation (komplexní řešení automatizačních procesů)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá ke svému provozu tzv. cookies. OK